طراحی سازه چادری

آشنایی با مراحل طراحی سازه پارچه ای

در طراحی سازه ای پارچه ای ۷ مرحله باید طی شود تا سازه ای با کیفیت تولید شود. مراحل طراحی سازه پارچه ای زمان بر است و باید با دقت و حوصله و صرف زمان انجام شود.

با اسنپ داربست همراه باشید تا شما را با این مراحل آشنا کند.

مراحل طراحی سازه پارچه ای

  • بازدید از پروژه
  • طراحی اولیه
  • الگو دهی
  • نحوه برش کاری و جوش کاری
  • طراحی و ساخت غشا
  • رنگ امیزی و بسته بندی سازه ها
  • نصب و اجرا

طراحی و اجرای فنداسیون

بخشی از سازه پارچه ای است که وظیفه انتقال نیرو از ستونها به زمین و خاک اطرافش را بر عهده دارد بر اساس نوع سازه پارچه ای و میزان نیروهای وارده، بافت لایه ها، نوع خاک زمین و شرایط آب و هوایی منطقه، می توان تیپ و ابعاد شالوده را انتخاب و مشخص نمود. ابعاد پی‌ها به میزان برف و وزش باد و نوع خاک محل بستگی دارد.

طراحی الگو و جوش پارچه

پارچه های مورد استفاده در این سازه ها، طی یک پروسه صنعتی تولید می گردد و در تولید آن از مدرن ترین تکنولوژی ها و استانداردها استفاده می شود. برای تولید پارچه های روکش دار باید استاندارد های لازم در تمام مراحل از مرحله تولید الیاف تا بافت و اتصال روکش، رعایت شود.

تار و پود پارچه ای که در این نوع پوشش ها مورد استفاده قرار می گیرد، حاصل تابیدن الیاف و سپس بافتن آنها تا حصول پارچه خام در کارخانه های ریسندگی و رسیدن محصول نهایی با شیوه ای متناسب می باشد، که این امر باعث شده این نوع پارچه ها دارای دوام و مقاومت بالا در شرایط آب و هوای مختلف باشند.

  • کیفیت جوش:  کیفیت اتصالات و جوشکاری در ساختمانهای فولادی از موارد بسیار مهم در پایدار ماندن سازه ها و عملکرد مناسبشان هنگام وقوع بحران و بارهای ناگهانی است.در واقع اگر جوشها از لحاظ کیفیت و ابعاد نامناسب باشند هیچ یک از اجزای سازه (مثلا بادبندها) نمی توانند بخوبی عمل کنند و عملاً وجودشان بی اثر خواهد شد.

دستگاه جوش با فرکانس بالای صوت 

این دستگاه قابلیت جوش پارچه با فرکانس بالای صوت را دارد و در جوش پارچه با کشش متوسط و بالا از آن استفاده می شود. این دستگاه از جدیدترین انواع ماشین آلات جوش پارچه است و بالاترین مقاومت کششی را در اتصال دو پارچه با هم ایجاد می کند.

دستگاه جوش با گوه داغ 

این دستگاه قابلیت جوش پارچه با گرمای حاصل از یک المنت گوه شکل را دارد و در جوش پارچه با کشش پایین از آن استفاده می شود. این دستگاه سرعت بیشتر، ولی مقاومت کششی پایینتری نسبت به دستگاه جوش با فرکانس صوت دارا می باشد.

 Air Welding Machine دستگاه جوش با هوای داغ 

این دستگاه قابلیت جوش پارچه با گرمای حاصل از هوای داغ را دارد و در جوش پارچه با کشش پایین از آن استفاده می شود. این دستگاه سرعت بیشتری نسبت به دو دستگاه قبلی دارد و مقاومت کششی آن همانند دستگاه جوش با گوه داغ است. از این دستگاه بیشتر در جوشکاری هایی با خطوط صاف استفاده می شود.

 دستگاه تفنگ هوای داغ 

این دستگاه قابلیت جوش پارچه با گرمای حاصل از هوای داغ را دارد و در جوش پارچه با کشش پایین از آن استفاده می شود. این دستگاه به علت دارا بودن حجم کم و ابعاد کوچکتر نسبت به دستگاه های قبلی، در نقاطی با نیروی کششی پایین با فضای کم، کاربرد دارد.

ساخت سازه 

بخش دیگری از سازه‌های پارچه ای، عناصری هستند که وظیفه‌ی انتقال بار غشا به فنداسیون و سپس زمین را برعهده دارند. این عناصر به طور عمومی سازه نامیده می‌شوند. سازه ها در این سیستم به صورت دیرک ‌های خارجی، کابل‌های معلق و دیرک ‌های داخلی هستند.

رنگ آمیزی و بسته بندی 

یکی دیگر از مراحلی که در فرایند ساخت سازه های پارچه ای و غشایی طی می شود، رنگ آمیزی سازه و اتصالات می باشد. به علت نمایان بودن سازه و اتصالات در سازه های چادری، زیبایی و ظرافت در سازه و اتصالات از اهمیت ویژه ای برخوردار است؛ بنابر این پوشش نهایی سازه در سازه های چادری در نتیجه نهایی پروژه نقش مهمی ایفا می کند.

  • خط رنگ پودری

این مجموعه با بکارگیری دو خط مستقل رنگ پودری الکترواستاتیک و خط کامل پوشش های دکوراتیور فلزات ، قابلیت رنگ آمیزی و طرح دار نمودن کلیه قطعات ، سطوح فلزی و پروفیلها را تا طول ۶۲۰ سانتی متر دارد.
پوشش های پودری شامل رنگدانه ها و افزودنی های پخش شده می باشد ، که به صورت پودر های ریز و به وسیله یک پاشنده الکترو استاتیک بر روی سطح پاشیده می شود .در این روش ذرات رنگ ، باردار شده و لایه نازکی را روی سطح تشکیل می دهند که با عبور از کوره در اثر حرارت ، ذوب شده و پوششی سخت و غیر قابل انحلال را بوجود می آورد. از جمله مزایای استفاده از پوشش رنگ پودری الکترواستاتیک :
– مقاومت بالا

-دوام و عمر طولانی
– استحکام و عدم خش پذیری
– عدم تغییر رنگ در برابر شرایط جوی
– ایجاد پوشش ضخیم تر
– ایجاد ضخامت یکنواخت
– نفوذ پذیری در نقاط غیر قابل دسترس مانند گوشه ها و لبه ها
– ایجاد سطحی زیبا ، صاف و صیقلی

برای سفارش اجاره و نصب داربست، چادر،تخته زیرپایی و بشکه و اسپیس فریم نمایشگاه با اسنپ داربست درتماس باشید.

شماره 02122750510 در تمام روزهای کاری هفته آماده پاسخ گویی به پیمانکاران و شهروندان محترم می باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *